РОМАН ІЛИК ПРОВЕДЕ ВІДПУСТКУ НЕ НА КАНАРАХ, А В КАРПАТАХ

 

Про це заявив 19липня сам народний депутат України на прес-конференції в Дрогобичі. За його словами, можуть відбутися позачергова сесія Верховної Ради України або ще якісь події, які потребуватимуть втручання народних депутатів. “Так що маємо бути ближче до Києва, в Україні”, – наголосив Роман Ілик.

 

ЗАКОНОТВОРЧІ ІНІЦІАТИВИ РОМАНА ІЛИКА

 

Прес-конференція була присвячена підсумкам роботи за перше півріччя 2013 року народного депутата України Романа Ілика. Насамперед він зупинився на своїй законотворчій діяльності, а потім проаналізував роботу на окрузі й відповів на запитання журналістів і не-журналістів.

На думку Романа Ілика, надзвичайно важливим є проект Закону Україну “Про внесення змін до Закону України “Про підвищення престижності шахтарської праці”, ініціатором якого він став. Законопроектом обумовлено поширення дії закону на шахтарів Стебника і Борислава у частині виплат соціальних гарантій і пільг.

 

Другим важливим для Романа Ілика є ініційований ним проект закону “Про єдині принципи пенсійного забезпечення громадян та стипендії працівникам культури, освіти, охорони здоров’я, соціального забезпечення та деяким іншим категоріям осіб”. На думку народного депутата України, він вводить для всіх прозорі та рівні підходи у нарахуванні пенсій.

Роман Ілик вважає, що кожен народний обранець повинен насамперед займатися тим, до чого в нього найбільше лежить душа, а не намагатися показувати себе спеціалістом у різних сферах законотворчості. Тому й не дивно, що він сам як медик за освітою великого значення надає удосконаленню та зміні законодавства саме в галузі охорони здоров’я.

Наш краянин виступив за підвищення акцизів на пиво, а кошти від цього мають спрямовуватися на будівництво сучасного лікувально-діагностичного комплексу Національної дитячої спеціалізованої лікарні “ОХМАТДИТ”. Є у нього й законопроект щодо заходів на убезпечення працівників швидкої допомоги.

 

При цьому Роман Ілик прекрасно розуміє, що є опозиційним депутатом, а тому не доводиться сподіватися від влади на широку підтримку своїх ініціатив. Додамо від себе, що, скажімо, депутати-регіонали хочуть підвищити акциз на пиво всього на чотири гривні. Це означає, що не доводиться тоді говорити про багатомільйонні щорічні вливання в будівництво дитячої лікарні. Лобістам пивних баронів важливіше споювати людей, ніж дбати про майбутнє України. Щось подібне можна сказати по кожному законопроекту опозиційних депутатів.

 

“ЯКЩО ТИ НЕ “ТУШКА”, ГРОШЕЙ НА ТВІЙ ОКРУГ НЕ ДАДУТЬ”

 

 

Подібне стосується й законопроектів, покликаних у тій чи іншій мірі розв’язати місцеві проблеми. “Якщо ти не “тушка”, грошей на твій округ не дадуть”, – наголосив Роман Ілик. Та й “тушкам” нині приходиться не солодко, бо регіонали насамперед намагаються задовольнити потреби “своїх”, а грошей на всіх не вистачає. За словами Романа Ілика, на час проведення прес-конференції на рахунку в Держказначействі було всього 73 тисячі гривень. І це на всю Україну! Проблеми з затримкою коштів з вини казначейства розпочалися ще в травні, а до кінця року далеко. Місцева влада не може виконати елементарних робіт з ремонту доріг, підготовки до осінньо-зимового періоду й таке інше, бо гроші з сіл і міст, зароблені непосильною працею, безбожно забирає Київ.

Проте і в цій ситуації, як вважає Роман Ілик, йому вдалося виступити з низкою законодавчих ініціатив. Ось про що він говорив і що сказано в прес-релізі за підсумками прес-конференції:

“Відзначу, що завдяки активності людей, в основному це мешканці нашого краю, вдається вирішувати соціальні питання та навіть інколи попереджати протиправні дії. Звичайно, що всі 100 відсотків проблем ми не можемо вирішити, але повинні прагнути цього.

Наголошу, що у своїй діяльності не женуся за кількістю законотворчих ініціатив. Вважаю, що вони мають бути передусім  якісними та важливими для життя людей як у нашому краї, так і в Україні.

Ще раз хочу подякувати всім мешканцям Дрогобиччини за довіру, яку  мені висловили під час виборів до парламенту 28 жовтня 2012 року.

… ми розпочали роботу над впровадженням програми енергоефективного вуличного освітлення. Депутат скерував низку депутатських запитів щодо відновлення залізничних рейсів до Трускавця. У Міністерстві інфраструктури парламентарю надали відповідь, що у 2014 році заплановано відновити залізничне сполучення з Адлером.

 

Ведеться системна робота над оголошенням Борислава зоною надзвичайної екологічної ситуації (ПАТ “Укрнафта” у відповіді запевнила, що обов’язково враховуватиме позицію місцевої влади при формуванні участі товариства у соціально-економічному розвитку Львівської області у 2014 році). Також ведеться системна робота над тим, щоб влада таки схаменулася і виділила кошти на заходи із недопущення екологічної катастрофи у Стебнику.

За ініціативи народного депутата України органи влади відновили роботу над Програмою розвитку Всеукраїнської дитячої оздоровниці “Східниця” та наданню курорту державного статусу.

Також ведеться робота щодо заснування Національної премії ім. І. Франка та наданню садибі-музею І. Франка у селі Нагуєвичі статусу національного.

Всі згадані законотворчі ініціативи, депутатські запити та депутатські звернення в цілому чи частково є кроками з реалізації  передвиборної програми Романа Ілика”.

 

“Я СВІДОМИЙ ТОГО, ЩО Й МЕНЕ МОЖУТЬ ПОЗБАВИТИ ДЕПУТАТСЬКОГО МАНДАТУ”

 

 

Левова частка прес-конференції була присвячена відповідям на запитання присутніх.

Так, головного редактора Інтернет-ресурсу “Трускавецький вісник” Володимира Ключака зацікавило, чому Роман Ілик, говорячи про Східницю, не зачіпає проблем Трускавця. Народний депутат вважає, що насамперед ініціативи повинні виходити від міської влади, а він як парламентар допоможе.

Тут постає проблема зі створення “Франкового краю”, коли мають об’єднатися керівники і громади Дрогобиччини для розв’язання спільних проблем. Цей процес явно затягнувся, а, враховуючи літні канікули і осінню політичну напругу, навряд чи до кінця року з цього вийде щось путнє. Автор цих рядків ще від самого початку скептично ставився до цієї затії, бо навряд чи Романові Ілику вдасться подолати амбітність Олексія Радзієвського чи Руслана Козира, Володимира Фірмана чи Михайла Сікори. Кожен вважає себе паном на своєму обійсті. А проблем на Дрогобиччині накопичилося чимало, їх можна розв’язати лише спільними зусиллями. Тут втручається ще фактор наближення виборів на місцевому рівні. Мабуть, Роман Ілик хотів би бачити на місці нинішніх керівників інших осіб, а в тих – протилежна точка зору. Протистояння, яке вже переросло в тихий саботаж, переслідуватиме Романа Ілика в намаганні організувати діалог з місцевим керівництвом.

Богдан Гринчишин, який зараз є координатором дрогобицької групи “Чесно”, загострив увагу Романа Ілика на внутрішній ситуації в “Батьківщині”. Зокрема, на зборах цієї політичної сили у Дрогобичі в травні народний депутат обіцяв зробити організаційні висновки щодо діяльності фракції та окремих членів партії, але цього не здійснено й досі. Проте вже наступного дня член руху “Чесно” і журналіст Руслан Солонець став жертвою нападу з боку представника “Батьківщини” Андрія Пукала, про що ми вже писали. Роман Ілик зауважив, що організаційні висновки будуть здійснені, затримка викликана процесами, які відбуваються в партії, зокрема й з’їздом об’єднаної опозиції. Він сказав, що, скажімо, не бачить політичного майбутнього в Романа Пукала, допоки той очолюватиме земельну комісію Дрогобицької міської ради. Що стосується Андрія Пукала, то він не є членом “Батьківщини”. “Цей конфлікт повинен бути розв’язаний насамперед в юридичній площині”, – вважає Роман Ілик.

Руслан Солонець і громадський активіст Ігор Стецівка теж задавали питання в цій площині, і Роман Ілик терпляче на все відповідав, хоча відчувалося, що це не дуже приємно йому робити.

Мене цікавило питання про факт смерті дівчинки в Дрогобицькому пологовому будинку, яка прожила на білому світі лише двадцять один день, а винні й досі не покарані. Кульгає в Україні й так звана система судово-медичної експертизи, коли на відповідь доводиться чекати декілька років. Запитав я і про листування Романа Ілика з “Укрнафтою” щодо розв’язання бориславських проблем. Детальніше про ці справи поговоримо, коли надійдуть офіційні відповіді від народного депутата України, що він привселюдно пообіцяв зробити.

Говорили і про те, як нинішня влада позбавляє мандатів тих депутатів, які є в опозиції до неї. “Я свідомий того, що й мене можуть позбавити депутатського мандату”, – зауважив Роман Ілик.

 

Роман Ілик поспішав на прийом громадян до Борислава, а тому не мав змоги відповісти на всі запитання. З іншого боку, представники деяких засобів масової інформації й не намагалися цього зробити. Очевидно, слід зважати на те, що і як пишуть про Романа Ілика. З одного боку, інформація про нього і його діяльність аж зашкалює в одних газетах, викликаючи спротив у читачів. Натомість в інших місяцями може не бути жодного рядочка про народного депутата України. Мабуть, це вже питання не до Романа Ілика, а до членів його команди, які мали би займатися відстежуванням матеріалів. Очевидно, що й прес-конференція раз на півроку – це занадто мало…

Детальніше про це читайте на сайтах tustan.io.ua та drog.ce-ya.com і переглядайте світлини. Відеозвіт про прес-конференцію на сторінці “Анатолій Власюк” у Фейсбуці (шість епізодів).

 

Анатолій ВЛАСЮК

Залишити коментар